Dlouholetí přátelé opět spolu! Václav Neckář, Marta Kubišová a Marie Rottrová se po letech setkali ve studiu. Společně s dalšími osobnostmi české hudební scény nazpívali nádhernou předvánoční píseň Andělé strážní o pomoci a solidaritě v těžkých dobách. Pustit si ji fanoušci mohli již na první adventní neděli.

Zpěváci, herci a další výrazné osobnosti se spojili s Člověkem v tísni a podpořili jeho dobročinný eshop Skutečný dárek. V novém songu zazní hlasy dvanácti českých hudebních hvězd.

Posluchači se mohli těšit na samá zvučná jména, v písni zazpívá Klára Vytisková, vítězka Superstar Tereza Mašková nebo Tomáš Klus s manželkou Tamarou. Úsměv na tváři svým zpěvem vykouzlí také Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol a Emma Smetana s partnerem Jordanem Hajem. U společného díla nechyběli ani Jiří Macháček a Milan Cais. Vše bez nároku na honorář!


Mohlo by Vás zajímat

Babičky zahřívají lidi bez domova


Melodii i text písně doprovází videoklip, ve kterém jsou zachyceny dojemné momenty z nahrávání. Je vidět, že mezi dvanáctkou umělců panovali dobré vztahy a atmosféra přátelství. Kompletní videoklip skladby, kterou zaranžoval a zprodukoval Václavův bratr Jan Neckář, byl spuštěn na první adventní neděli 28. listopadu. Můžete si jej přehrát ve videu nahoře.

Skutečné dárky kupujte zde

Skutečný dárek Člověka v tísni

Píseň věnují všem dobrým lidem

Umělci chtějí vánoční dárek v podobě písně věnovat všem dobrým lidem, kteří v časech krize prokazují solidaritu a pomáhají druhým. Lékařům, zdravotníkům, učitelům, dobrovolníkům, kteří pomáhají dětem dohnat mezery v učivu, a všem, kteří pomáhají svým blízkým nebo sousedům. Ti všichni si mohli v neděli rozbalit píseň jako poděkování za obětavou pomoc potřebným.

Do pomoci se může zapojit každý, a to díky dobročinnému eshopu Člověka v tísni. Zájemci si mohou vybrat jeden z 30 vánočních dárků na www.skutecnydarek.cz, a pomoci tak lidem v nouzi. Darovat mohou například obživu, pitnou vodu, vzdělání nebo třeba první knížku pro ty, kteří si ji nemohou dovolit. Koupí dárku Andělé strážní, který odkazuje na novou píseň, mohou lidé pomoci dětem z chudších rodin zajistit vzdělání.

Podpořit lze také ženy bojující za svá práva v zahraničí pomocí dárku Dívčí síla. Dárky lze nakoupit také ve všech prodejnách Albi. Více o fungování eshopu, letošních distribucích a novinkách čtěte na webu Člověka v tísni.

Autor: Člověk v tísni