Pomozte zahřát ty, kteří budou na Štědrý den na ulici. Společný vánoční projekt Elpidy a Armády spásy, dává práci a radost z pocitu užitečnosti více než 200 babičkám a zároveň podporuje chod vzdělávacího a kulturního centra pro aktivní seniory. Díky spolupráci s Armádou spásy dostává ještě další hřejivý rozměr – lidem bez domova zahřeje nohy. I srdce.

Projekt Ponožky od babičky dává práci a radost z pocitu užitečnosti více než 200 babičkám a zároveň podporuje chod vzdělávacího a kulturního centra pro aktivní seniory. Díky spolupráci s Armádou spásy dostává ještě další hřejivý rozměr – lidem bez domova zahřeje nohy. I srdce.

Pro lidi bez domova vybrali iniciátoři akce ponožky z kolekce Klasik, která je vlajkovou lodí projektu. Ponožky z této kolekce jsou pletené z darovaných klubek předávaných pletařkám. Ty z nich pletou hřejivé ponožky. A protože se do projektu zapojilo více než 200 babiček z celé České republiky, platí, že co kus, to originál – a to jak v rámci barev, tak stylu pletení. Na etiketě ponožek najdou obdarovaní jméno jejich autorky.

  Senioři zakotvili v Přístavu 7

Ponožky, které zakoupíte, se ukládají do speciálního boxu a postupně jsou předávány Armádě spásy. Jejich koupí podpoříte nejen samotné pletařky a další seniory ve vzdělávacím Centru v Praze na Pankráci a v Holešovicích ale hlavně zahřejete nohy člověku v nouzi.

První předání ponožkového daru Armádě spásy proběhlo v pátek 7. 12. 2018 v pražském Studiu Hrdinů během pletacího workshopu Ponožky bez domova, který Elpida pořádala coby vánoční speciál věnovaný pletení pro lidi v nouzi. V rámci pátečního odpoledne mohl kdokoli přijít, naučit se plést a případně koupit ponožky, které letos zahřejí ty, kteří budou (nejen) na Vánoce bez domova. Zatím bylo zakoupeno úžasných 332 párů, které které byly převezené do Centra sociálních služeb Bohuslava Bureše na Praze 7, kde budou ponožky rozdány lidem bez domova v rámci vánočních balíčků.

Podpořit potřebné můžete i Vy. Ponožky je možné jednoduše objednat online zde, hřejivý balíček ale nedostane nakupující, nýbrž člověk v nouzi.

Autor: TZ, redakčně upraveno