V populární tržnici v pražských Holešovicích bylo zahájeno bourání stánků. Končí tak tradiční éra, která lákala na návštěvu místa nejen kupující, kteří zde vyhledávali levnější sortiment běžného zboží denní potřeby, ale stalo se i vyhledávaným místem turistů, kteří zde našli levné oblečení a doplňky.

Současné vedení pražského magistrátu zde chce v příštích letech vybudovat multifunkční centrum maloobchodu, kultury a oddychové zóny, místo, které by rádi navštěvovali jak pražané, tak turisté.

Bourání stánků však vadí některým stálým návštěvníkům zejména z řad důchodců. Obávají se, že přijdou o místo levného nakupování oblečení, drogerie a také například brýlí, na které od srpna přestanou přispívat zdravotní pojišťovny. Ale vyjádřit svůj názor na kameru se odvážila jen hrstka z nich.

Populární stánek s levnou oční optikou z tržnice zmizí. Levné brýle budou moci stávající zákazníci stánku nakupovat i nadále na nové adrese: Kurta Konráda 2457/6, Praha 9 – Libeň. Objednávky mohou vyřizovat na e-mailu: optikamarjana@seznam.cz