Do konce volebního období 2006 bylo součástí radničních internetových stránek svobodné diskusní fórum. Ne vždy byla diskuse vůči zvoleným představitelům radnice ze strany veřejnosti vlídná. Avšak díky občasné kritice občanů, jim skýtala inspiraci ke zlepšování podmínek a rozvoj svěřené městské části.

Do konce volebního období 2006 bylo součástí radničních internetových stránek svobodné diskusní fórum. Ne vždy byla diskuse vůči zvoleným představitelům radnice ze strany veřejnosti vlídná. Avšak díky občasné kritice občanů jim skýtala inspiraci ke zlepšování podmínek a rozvoj svěřené městské části.

Jedním z prvních činů bývalého starosty Marka Ječménka (ODS) při nástupu do funkce v r. 2006, bylo zadání ke zrušení svobodného diskusního fóra radnice Prahy 7. Stránky byly nahrazené moderovanou platformou „Otázky a odpovědi“, kde pilní cenzoři odpovídali jen na takové příspěvky, které by pověst starosty a jeho kolegů příliš nepošramotily. Spolu s tímto krokem začal nedlouho poté sloužit k vytváření kladné představy o starostovi a jeho kolegů, také časopis Prahy 7 HOBULET. Vydávání časopisu bylo po nástupu ODS do vedení Prahy 7, Zastupitelstvem na návrh vládnoucí strany a souhlasem zastupitele za SZ Ondřejem Mirovským, převedeno na soukromou firmu. Ta časopis transformovala na měsíčník. Tématická náplň stránek se zcela změnila. Větší část obsahu byla věnována úspěchům starosty a jeho stranických kolegů.

Původní čtrnáctideník, jehož tvorbu zajišťovala sama městská část prostřednictvím šéfredaktora s širokým rozhledem o dění v Praze 7 Aleše Preslera a jeho skromného týmu, přinášel občanům zprávy nejen o činnosti zvolených orgánů, ale i zajímavé informace z tohoto kouta metropole.

Právě nedostupnost relevantních informací o pochybných rozhodnutích představitelů radnice které měly být před veřejností skryté, vedla k vytvoření nezávislého multimediálního zpravodaje Prahy 7. Na internetové adrese www.tvpraha7.cz zveřejňoval jeho provozovatel, bývalý radní Ari Lieberman, nejen záběry z důležitých jednání zastupitelstva MČ Praha 7, ale přinášel i informace o různých kauzách. Zveřejňování těchto důležitých informací jako například záměr pořízení předražené radnice za stovky miliónů korun, nakonec také přispěly k fenomenálnímu vítězství současné koalice Praha 7 Sobě a SZ. (Současné vedení tuto skutečnosti moc rádo nezmiňuje).

Pod vedením současného starosty Jana Čižinského /Praha 7 Sobě/, došlo skutečně k výrazným změnám ve prospěch občanů i k příkladným proměnám v přívětivou městskou část. Je proto nepochopitelné proč se vedení radnice musí uchylovat k metodám nepopulárních předchůdců a na nových internetových stránkách doslova znemožnit svobodnou diskusi občanů. Překážkou pro vkládání příspěvků do nového Diskusního fóra je totiž povinnost registrace prostřednictvím služby mojeId. Výsledkem jsou nepřekvapivě téměř prázdné stránky nového Diskusního fóra. Zajisté je potřebné, například kvůli zamezení spamování, registraci nastavit. Existují však snadnější a přívětivější standardní alternativy, než právě zmíněná služba mojeId, která naprostou většinu občanů od použití diskusního fóra na nových internetových stránkách MČ Praha 7 odrazuje…