Nový přívoz Prahy 7 poprvé vyplul z mola u Pražské tržnice v pátek 7. srpna 2015. Loď vyrobená v Německu byla za účasti zástupců všech partnerů oficiálně pokřtěna HolKa primátorkou hl. m. Prahy Adrianou Krnačovou. Název byl vybrán z návrhu jedné z účastnic a účastníků ankety, kteří zaslali více než 100 návrhů jmen. Vítězný název byl vybrán, protože obsahuje jména obou městských částí, které spojuje, tedy HOLešovice a KArlín.

Přívoz bude fungovat od jara do podzimu

Loď, která bude přepravovat pasažéry mezi Holešovicemi a Karlínem, byla v 11:30 uvedena do provozu na holešovickém břehu. Autorem nápadu na zavedení přívozu je starosta MČ Praha 7 Jan Čižinský, který spolu s pozvanými hosty absolvoval první plavbu.

Přívoz bude fungovat od jara do podzimu v intervalech dle jízdního řádu vyvěšeného na molech a cestující zaplatí za převoz běžnou cenu MHD. Spolu s běžnými cestujícími bude možné přepravovat nejen pejsky, ale i jízdní kola.

Odpoledne byl pro širokou veřejnost připraven Říční piknik na Štvanici, který se konal od 15 hodin do 18 hodin a pokračoval až do večerních hodin s bohatým doprovodným programem v karlínském Přístavu 18600.

Autor: Karel Mrzílek