Tisková konference Milionu chvilek pro demokracii se konala 11. listopadu 2019 v prostorách Cafe Rocky. Přítomní zástupci organizátorů chystané demonstrace na Letenské pláni v sobotu 16. listopadu 2019 informovali novináře o podrobnostech akce.

Na sobotní demonstraci na Letné vyzve spolek Milion chvilek předsedu vlády Andreje Babiše (ANO), ať vyřeší svůj střet zájmů v holdingu Agrofert, zbaví se vlivu ve vlastněných médiích a odvolá ministryni spravedlnosti Marii Benešovou. Pokud tak neučiní, má odstoupit. Pokud nevyhoví, protesty budou nadále pokračovat. Oznámil předseda spolku Mikuláš Minář. Minář zmínil také 4 červené čáry, které nesmí být překročeny: justice, média, střet zájmů a neopodstatněná presidentská milost. V opačném případě vyjdou lidé znovu do ulic.

Minářova kolegyně Veronika Vendlová, informovala o chystaných podpůrných demonstracích akce na pražské Letné, které se budou konat v 41 světových městech mezi 15.-17. listopadem. Jmenovala například Berlín, Lisabon, Brusel, Londýn, Hurgádu, Paříž, Tokio a další.

Benjamin Roll, taktéž člen hnutí, poukázal na nespravedlivý volební systém, který diskriminuje menší strany a zvýhodňuje ty velké. Uvedl konkrétní příklady na výsledcích voleb v roce 2017, kdy při přibližně stejném počtu hlasu voličů, získaly opoziční strany o zhruba 30 mandátů méně, než trojice ANO, KSČM a SPD.

Demonstrace se bude konat v sobotu 16. listopadu zahájena na Letenské pláni ve 14:00 hodin.


Čtěte také


….■ 17. listopadu vraždili nejen nacisté, ale i komunisté

….
■ Národní technické muzeum vystavuje techniku
….v diktaturách

….■ Na Letné nebude muzeum totality
….ale alkohol a zábava