V sedmé městské části skončila poslední herna. V říjnu bylo uzavřeno kasino, které dlouhodobě dominovalo rušné třídě Milady Horákové. Praha 7 se tak dočkala naplnění nulové tolerance vůči hazardu, kterou městská část prosadila do vyhlášky hlavního města Prahy v roce 2015.

Místní referendum o zrušení heren v Praze 7 proběhlo v roce 2014. Přestože nakonec nebylo kvůli nižší účasti, než stanovuje zákon, závazné, téměř 92% z více než sedmi tisíc hlasujících občanů se v něm vyjádřilo pro nulovou toleranci.

„Signál od našich občanů byl naprosto jasný. Na počátku minulého volebního období bylo v Praze 7 povoleno 26 heren, udělali jsme vše pro to, aby byly všechny zrušeny. S hernami a hazardními hrami je spojená celá řada negativních jevů, ať už z pohledu bezpečnosti či sociálního hlediska. Také v Praze 7 bylo několik velmi problematických heren, kde často docházelo k narušování veřejného pořádku či dokonce kriminálním deliktům. Zároveň se dostupnost heren velmi negativně odráží v počtu patologických hráčů či lidí, kteří se díky hazardu dostali do krizových životních situací,“ řekl radní Prahy 7 Ondřej Mirovský.

V Praze 7 je aktuálně v platnosti jediná licence na hernu v ulici Komunardů. Tato herna je však již delší dobu zavřená a v listopadu se zde otevírá kavárna. Licence vyprší k 31. 12. 2019.

Autor: Martin Vokuš