Praha 7 podepsala s konsorciem firem Metrostav-Geosan smlouvu o dílo na rekonstrukci budovy U Průhonu 38, která má sloužit jako radnice. Chátrající budovu koupila Praha 7 podle radního pro novou radnici Pavla Zelenky za 91.5 milionů korun.

Vítěz veřejné zakázky, které se mohly zúčastnit stavební firmy z celé EU, začne s rozsáhlými stavebními úpravami objektu v průběhu října 2017. Do zrekonstruované budovy by se úřad měl stěhovat počátkem roku 2019. Praha 7 je nyní v nájmu v části budovy na nábřeží Kapitána Jaroše, která patří Generálnímu finančnímu ředitelství.


K tématu

Po 135 letech provizoria má Praha 7 vlastní radnici


Předpokládaná cena po rekonstrukci

Praha 7 za rekonstrukci zaplatí 213 mil bez DPH, a stavba by podle vyjádření vedení MČ Praha 7 měla trvat 14 měsíců. V tiskové zprávě vydané k této události se počítá s návratností celkové investice zhruba za 16 let.

Není jasné, jestli zmíněná cena zahrnuje také odměny týmům architektů, kteří podali tři první vítězné návrhy rekonstrukce.

Starosta MČ Praha 7 Jan Čižinský v této souvislosti uvedl, že stejně jako u koupě budovy tak i u výběru firmy na rekonstrukci vybralo vedení nejnižší nabídku.

Pro srovnání uvedl příklad Prahy 12, která má podobný počet zaměstnanců jako Praha 7 a za stavbu radnice na vlastním pozemku plánuje utratit 440 milionů korun bez DPH, což údajně vychází na dvojnásobek ceny za stavební práce než v Praze 7.

„Limit referenda (na maximální cenu 500 milionů za pořízení vlastní radnice pozn. redakce) dodržíme s velkou rezervou a slib, že pro Prahu 7 zajistíme nepředraženou radnici, tím plníme,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.


Sledujte také:

Praha 7 zná podobu budoucí radnice


Předpokládané zahájení provozu radnice

Pokud vše půjde podle schváleného harmonogramu, kolaudace by měla proběhnout do konce roku 2018 a provoz by mohl úřad na nové adrese zahájit počátkem roku 2019.

Po dokončení rekonstrukce bude mít budova nové radnice celkovou podlahovou výměru 5.500 m2, z toho 4.600 m2 užitné plochy. Cena za metr užitné plochy po kompletní rekonstrukci vychází podle tiskové zprávy radnice na 65.000 Kč.

Tiskový mluvčí Martin Vokuš ve zprávě dodává, že to je v dané lokalitě velmi příznivá cena. V budově bude 202 pracovních míst a dalších 230 míst pro návštěvníky.

Radnice bude vybavena podzemním multifunkčním sálem pro více než 100 lidí, kavárnou v přepážkové hale v přízemí a multifunkční zasedací síní na střeše s výhledem na celé Holešovice. Praha 7 tak poprvé ve své téměř 130leté historii získá vlastní radniční budovu.

Autor: TZ MČ Praha 7 a redakce

● Sledujte také: Praha 7 zná podobu budoucí radnice