ČTK v sobotu 25. února 2023 vysílala on-line akci z Letenské pláně nazvanou Vidíme jasně, co je třeba udělat k ročnímu výročí ruského vpádu na Ukrajinu.

Akci pořádaly spolek Milion chvilek, Paměť národa, ukrajinské velvyslanectví a iniciativa Dárek pro Putina.

Součástí akce byl průvod k ukrajinské ambasádě a koncert. Na shromáždění pozdravil účastníky ministr vnitra Vít Rakušan a další osobnosti.
Přímý přenos který začal v 17:30 i přenos z koncertu který následoval v 18:30 můžete sledovat níže:

HARMONOGRAM AKCE „VIDÍME JASNĚ”:

  • V 17:30 na Letenské pláni u budovy ministerstva vnitra, kde proběhl videomapping organizace Člověk v tísni, promluvil historik Jiří Padevět a následně se průvodem tisíců účastníků přesunul k ukrajinské ambasádě.
  • Při průchodu kolem ruské ambasády nechali účastníci průvodu v parku u náměstí Borise Němcova malé ukrajinské vlaječky jako symbol zbytečně zmařených životů.
  • Od 18:30 začal před ukrajinskou ambasádou moderovaný koncert ukrajinské kapely z Charkova TNMK, a poté dětský ukrajinský sbor i Davida Kollera. Předcházely proslovy zvoleného presidenta České republiky Petra Pavla a řadyhttps://www.youtube.com/live/5U8XajK0Yao?feature=share hostů, mimo jiné zvolený prezident Petr Pavel, chargé d’affaires Ukrajiny Vitalij Usatyj či britský, německý a americký velvyslanec v Česku.

Akci u ukrajinské ambasády moderovali novináři Jindřich Šídlo a Světlana Witowská, můžete sledovat zde .