Národní technické muzeum (NTM) ve spolupráci s hudební agenturou Pavla Šporcla ŠPORCL ARTS Agency zve na cyklus koncertů do unikátního prostoru Dopravní haly NTM. Špičkoví čeští umělci vystoupí v šesti večerech v prostředí plném historických dopravních prostředků, které je známé svou skvělou akustikou. Jedná se o jedinečnou příležitost zažít krásnou hudbu v netradičním prostoru.

Patrony cyklu koncertů „Hudba mezi lokomotivami“ jsou generální ředitel NTM Karel Ksandr a houslista Pavel Šporcl.

Cyklus zahájí houslista Pavel Šporcl s klavíristou Petrem Jiříkovským programem Láska a nenávist 5. října 2020.

Karel Ksandr podotýká: „V Dopravní hale Národního technického muzea se nachází velice významná kolekce historických dopravní prostředků, místo má úžasnou atmosféru a současně skvělou akustiku, jak mohou potvrdit návštěvníci koncertů Pražského jara, které se zde každoročně konají. Nyní chceme dát prostor širšímu publiku a věříme, že koncerty v Dopravní hale se stanou novou tradicí muzea. Děkuji za spolupráci hudební agentuře Pavla Šporcla a těším se na umělecký zážitek.“

Čtěte také
.
● Koncert festivalu Pražské jaro již po deváté v Národním technickém muzeu

.
Pavel Šporcl uvedl: „S velkou ctí jsem přijal nabídku generálního ředitele Národního technického muzea Karla Ksandra uspořádat společně koncertní cyklus. Výjimečné prostory muzea a unikátní exponáty mě již dlouho fascinují a myslím, že komorní hudbě vytvoří důstojný rámec. Lokomotiva pro mne vždy znamenala vůni dálky a dobrodružství cesty, na jejímž konci mě čeká překvapení a nová zkušenost. A návrat do dětství. Vždyť můj dědeček byl strojvedoucí a amatérský houslista v jedné osobě. Neslyšel jsem ho sice nikdy hrát, ale i díky němu se ve mně spojuje umělecká duše s tou technickou. Věřím, že spolu s dalšími umělci ŠPORCL ARTS Agency, kteří v tomto koncertním cyklu vystoupí, připravíme návštěvníkům muzea potěšení a radost z krásné hudby“.

Program cyklu koncertů „Hudba mezi lokomotivami“

Koncerty se konají vždy v pondělí od 19:00

5. 10. 2020 Pavel Šporcl housle, Petr Jiříkovský klavír Láska a nenávist

19. 10. 2020 Jana Šrejma Kačírková soprán, Lukáš Sommer kytara, M. Nostiz Quartet Smír mezi ctností a krásou

16. 11. 2020 Vojtech Szabó akordeon Play accordion

15. 2. 2021 Lukáš Sommer kytara Kytarové gala

15. 3. 2021 Zemlinského kvarteto Beethoven & Dvořák

19. 4. 2021 Barbora Šporclová Kodetová zpěv, Michal Worek klavír, M. Nostitz Quartet Tam za tou duhou

Předprodej vstupenek:
goout.net,
Šporcl arts agency
Pokladna Národního technického muzea – rezervace vstupenek

Zdroj a foto: TZ NTM