Projekt získal absolutní vítězství a speciální ocenění za velmi citlivou rekonstrukci památkově chráněné funkcionalistické budovy a významné přispění revitalizaci okolí. V prestižní soutěži developerských projektů, za kterou stojí Estate magazín, odborná porota ocenila vysoce kvalitní stavby z pohledu architektury i designu s vysokým důrazem na udržitelnost.

„Bubenská 1 je komplexním projektem, ve kterém se snoubí to nejlepší napříč všemi hodnocenými kategoriemi. Citlivý přístup k obnově původní podoby samotné stavby a blízkého okolí, který zároveň odpovídá současným nárokům, vynesl projektu speciální cenu za rekonstrukci,“ vysvětluje předsedkyně poroty Kateřina Výmolová, CEO Premium Design Group.

„Výjimečnost soutěže Estate Awards spočívá v maximální otevřenosti, která má přispět ke kultivaci trhu a zasadit se tak i o jeho další růst,“ vysvětluje Štěpán Dlouhý, člen poroty a ředitel Premium Media Group a dodává: „Vítězné projekty kromě umístění získávají kompletní vyjádření poroty, ve kterém vysvětluje, z jakých důvodů pro daný projekt hlasovala.“

Desetičlenná porota vybírala celkem ze 34 přihlášených projektů. Hodnocenými kritérii byly architektonická hodnota stavby, kvalita půdorysů a dispozic, návaznost na veřejný prostor a způsob jeho spoluvytváření, ekonomická kritéria, environmentální certifikace a použité technologie nebo technologické inovace.

Odbornou porotu, v jejímž čele zasedla Kateřina Výmolová z Premium Design Group, tvořily přední osobnosti oboru real estate, zástupci jednotlivých profesí, akademické sféry a významných institucí s vlivem na developerský segment, stavební proces a realitní scénu.


Související

Poliklinika Prahy 7 se stěhuje do vlastní zrekonstruované budovy
Poliklinika Prahy 7 zahajuje provoz


.

Soutěž proběhla ve dvou kolech. V prvním etapě s uzávěrkou 8. listopadu porotci na základě dodaných informací, fotografií a technické dokumentace posuzovali každý přihlášený projekt individuálně a vytvořili osobní short listy. Druhé kolo proběhlo 15. listopadu, kdy porota společně vybírala podle jednotlivých short listů z každé kategorie stavby, které v rámci kritérií získaly nejvyšší ocenění.

Porotci vybírali vítěze v celkem 9 kategoriích. Všem přihlášeným a vítězným projektům soutěže Estate Awards 2021 se podrobně věnuje prosincové číslo Estate magazínu.

Původně plánované slavnostní předávání cen, které mělo proběhnout 13. prosince 2021 v holešovickém Planetáriu, muselo být vzhledem k opatřením proti covid-19 přesunuto na neurčito a proběhne v prvním možném termínu, o kterém budeme včas informovat.

Více informací najdete na webu: estateawards.cz

Foto: archiv tvpraha7.cz