21. srpna 1968 přepadla vojska Varšavské smlouvy vedená sovětskými okupačními veliteli tehdejší Československo. Smutné 55. výročí připomene v pondělí 21. srpna již druhý ročník kulturně společenského festivalu NeverMore 68 od 16.00 do 22.00 hodin na Výstavišti.

Vedle samotné připomínky vpádu vojsk Varšavské smlouvy na naše území budou jedním z hlavních letošních témat dezinformace. Akci médií a spolků spolupodílejících se na diskusních panelech i doprovodných aktivitách připravilo Výstaviště Praha ve spolupráci s Ústavem nezávislé žurnalistiky, spolkem Díky, že můžem a Českým rozhlasem Radiožurnál.


● O přítomnosti sovětských okupantů ve Stromovce vzpomínal náš bývalý redaktor Karel Mrzílek, který tehdy v místě bydlel. Shlédnout záznam můžete zde


Na akci přijala pozvání řada dalších významných subjektů. Chybět nebude Deník N či Respekt. Mladší generací zastoupí magazín Refresher, ze spolků a organizací pak Gulag.cz, Proti ztrátě paměti, Dekomunizace, z.s. Chybět nebude ani Muzeum na demarkační linii v Rokycanech nebo Političtí vězni.cz.

Studio Lunchmeat pak zajistí tematickou projekci na Maroldovo panoráma a v rámci hudební části se mohou návštěvníci těšit na I Love You Hunny Bunny nebo uskupení Tamara.

Úvodní foto: Pražané s vlajkou, v pozadí hořící invazní tank
Autor: vláda USA