Sedmá městská část ve spolupráci s Pečovatelským centrem Praha 7 připravila novou službu pro klienty Sociálně odlehčovacího centra. Pravidelně za nimi docházejí dobrovolníci, kteří předčítají z jejich oblíbených knih. Výběr knihy se v rámci možností nechává na posluchačích a posluchačkách.


Sedmá městská část ve spolupráci s Pečovatelským centrem Praha 7 připravila novou službu pro klienty Sociálně odlehčovacího centra. Pravidelně za nimi docházejí dobrovolníci, kteří jim předčítají z jejich oblíbených knih. Výběr knihy se v rámci možností nechává na posluchačích a posluchačkách.

Jak tato služba vznikla popisuje iniciátorka, bývalá radní městské části Praha 7 Silvie Kratochvílová v přiloženém videozáznamu.

Jedním z dobrovolníků, který se do akce zapojil, je i spolupracovník internetové televize www.tvpraha7.cz a internetové televize pan Karel Mrzílek. Ten navštěvuje pravidelně každou středu zařízení pro seniory v Kamenické ulici, kde předčítá na pokračování povídky, které svým posluchačkám vybral.