Soubor Cirk La Putyka uvede 17. listopadu speciální “Sametové” vydání svého telefonického happeningu Ústředna78, pro tuto sváteční příležitost nazvaného Ústředna89. Veřejnost v rámci tohoto projektu, který vznikl v reakci na zrušení kulturních akcí z důvodu koronavirových opatření, může v daném čase zavolat na telefonní číslo 245 007 117. Po úvodu je volající přepojen do prázdného prostoru Jatka78 na jednoho z šesti herců, hudebníků a bavičů ze souboru Cirk La Putyka nebo jejich hostů, se kterým si pak během sedmiminutového rozhovoru může popovídat, nechat se pobavit, rozveselit či probrat cokoliv jiného.

Speciální vydání Ústředny89 17. listopadu je věnováno připomínce 31. výročí Sametové revoluce a oproti obvyklým dílům začne již v 16 hodin, potrvá do 21.30 a nabídne výjimečné hosty.

Program je rozdělen do tří částí.

Od 16.00 do 17.30 nejprve usednou k telefonům herci jako postavy z představení souboru Cirk La Putyka. “Volající tak budou mít šanci se nás ptát například na cokoliv ze zákulisí,” říká principál souboru Rosťa Novák ml.

Od 17.45 do 19.45 oslaví soubor výročí s osobnostmi, které se v roce 1989 buď přímo na revoluci podílely, nebo o ní hodně ví – například Jaroslava Šiktancová, Monika Pajerová, Břetislav Rychlík, Čeněk Pýcha nebo Michal Šmíd. “Takže jim mohou zavolat i vaše děti a doplnit si znalosti moderní historie,” dodává Rosťa Novák.

Během poslední hodiny od 20.00 do 21.30 si pak volající na telefonní lince 245 007 117 mohou popovídat s hosty jako Jan Potměšil, Saša Rašilov, Eva Samková či Petr Šimůnek.

Hovory, jak se všichni volající na začátku dozví, jsou nahrávány a živě formou mixu vysílány během vi-deostreamu z happeningu na sociálních sítích souboru a divadla Jatka78. Cena telefonického hovoru je dle tarifu volajícího.

Spolupráce

Speciální vydání vzniká ve spolupráci s Festivalem svobody, projekty Svoboda není samozřejmost a Chytrá škola společnosti O2 a Pamětí národa. Své znalosti z moderních dějin si všichni mohou ověřit na www.OtazkaSvobody.cz. Pokud by si nebyl někdo jistý odpovědí nebo odpověděl špatně, může 17. listopa-du zavolat do Ústředny89 a na své dotazy dostane odpověď.

Více informací na:

  • www.laputyka.cz
  • www.jatka78.cz
  • www.svobodanenisamozrejmost.cz
  • www.otazkasvobody.cz
Zdroj: TZ