Aleš Presler začínal jako sazeč, ale brzy se začal věnovat novinářské profesi. Jako redaktor spolupracoval s řadou periodik, byl také šéfredaktorem nakladatelství Orfeus, technickým ředitelem týdeníku Progres, vedoucím vnitropolitické rubriky v Zemědělských novinách či televizním redaktorem stanice Kabel plus.

Publikoval také povídky a další beletristické prózy.

Aleš Presler se do historie Prahy 7 zapsal nejen jako místní patriot, ale zejména jako skutečný znalec této městské části. V roli šéfredaktora časopisu HOBULET mezi lety 1998 a 2007, byl zářným příkladem mnohým obdobným periodikám v zemi, kterým dokazoval, že i radniční časopis může být vydáván na vysoké úrovni. Nebyl příznivcem jednostranných nevyvážených informací o zvolených orgánech. Dával prostor pro vyjádření všem názorovým proudům bez rozdílu stranické příslušnosti, s výjimkou snad jen komunistů. Ale především velice srozumitelným jazykovým stylem svých článků obohacoval spoluobčany o poznávání širokého spektra zajímavostí z místního prostředí. Ať již z historie, společenského života, kultury nebo sportu.

Přestože v posledních letech Prahu 7 opustil, zájem o zdejší dění ho i nadále provázel. Názory, někdy i kritické avšak věcné, v příspěvcích svého blogu na iDNES.cz také o Praze 7, nám budou chybět.

Poslední rozloučení se bude konat v pátek dne 29. března 2019 ve 12.00 hodin ve Velké smuteční obřadní síni v Praze 10 – Strašnicích.

Ari Lieberman

◾ Literární dráha Aleše Preslera
◾ Vzpomínka přítele: