Holešovický rodák Ivan Mládek (80) má srdce na pravém místě. Populární český zpěvák, který v únoru oslavil nádherné kulaté jubileum si ke svým narozeninám nadělil dárek v podobě koncertu v pražském divadle Broadway, který má proběhnout 23. března. Nyní se s ohledem na aktuální dění na Ukrajině rozhodl, že kompletní výtěžek z této události poputuje na její podporu.

Ivan Mládek není jen opravdová legenda české hudební scény, ale také muž činu. Zatímco naplno cvičil a připravoval se na svůj nejbližší pražský koncert, na Ukrajině vypukla válka, která ze země vyhnala již přes milion uprchlíků. Zpěvák neváhal ani na minutu a rozhodl se, že si z koncertu nenechá ani korunu a všechen výdělek daruje na podporu Ukrajiny.

„Mě už peníze nespasí. To víte, jsem v penzi. Mám radost, když mě nic nebolí, nebrní, nepálí ani nesvrbí. Ráno se protáhnu, vyčistím si zuby, trochu se umeju, nasnídám se a pak celý den maluju anebo si brnkám na kytaru. A večer piju pivo a čumím na seriál,“ svěřil se hudebník, který je přesvědčený, že finance budou užitečnější na Ukrajině než v jeho prasátku.

A že toho má Ivan Mládek za sebou opravdu požehnaně. Za svou více než padesátiletou kariéru stihl složit přes 600 písniček, natočil 13 elpíček, vydal 35 desek, publikoval 13 humoristických knížek a namaloval 14 plakátů svých „antiperspektivních“ olejů. Spolu se svou skupinou Banjo Band odehrál na tisíce představení v České a Slovenské republice, v Polsku, Německu, Švýcarsku, Belgii, Rakousku a Spojených Státech.


Operetní pěvkyně Pavla Břínková stálice na operetním nebi
Známý herec Pierre Richard podpořil seniory v tísni


Málokdo rovněž ví, že vedle svých hudebních a humoristických aktivit je také autorem patentu na Guitariano – první sériově vyráběný keyboard pro kytaristy, který byl veřejnosti poprvé představen na Světové výstavě hudebních nástrojů v Anaheimu v roce 2001.

A i když dnes, jak o sobě sám rád tvrdí, je zasloužilým penzistou a nové písničky už nepíše, živých vystoupení se i přes svůj vysoký věk vzdát rozhodně nehodlá. Proto vystoupí 23. března od 19 hodin na scéně pražského muzikálového divadla Broadway, kde návštěvníkům nabídne průřez svou celoživotní tvorbou včetně takových hitů jako Praha – Prčice, Prachovské skály nebo Linda, které milují posluchači napříč generacemi.

Užít si neopakovatelný zážitek a k tomu ještě přispět na dobrou věc můžete i vy zakoupením vstupenek v síti Ticketportal a Ticketlive.