Hlavní město dočasně uzavírá prostor bývalého Stalinova pomníku v oblasti Letenských sadů. Důvodem je špatná statika podzemní železobetonové konstrukce. Rozhodl o tom stavební úřad Prahy 7 na základě posudku, který si nechal zpracovat pražský odbor majetku,

Znalecký posudek, jehož vypracování zadal pražský radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09), určil nutnost provozorného podepření střechy podzemních prostor. Po nezbytně nutnou dobu během realizace těchto prací nebude okolí metronomu přístupné.

Ve čtvrtek 19. 9. 2019 v odpoledních hodinách začalo uzavírání oblasti pomocí zábran, pásek městské policie a značek se zákazem vstupu. Oblast nyní monitoruje městská i státní policie. Dochází také k uzavření kulturního centra Stalin pod metronomem. Zástupce společnosti Containall, ktera centrum provozuje, odmítl vystoupit na kameru. Mimo kameru sdělil, že oznámení o ukončení a vyklizení pronajatých prostor podzemí Stalinova pomníku obdržel včera odpoledne. Z místa narychlo spolu se zaměstnanci vyklízel zařízení a nábytek, které sloužily jako stánek občerstvení a vybavení pro pořádání kulturních akcí v přilehlém okolí.

Zaskočení skatebordisté, kteří prostor metronomu používali ke svému sportu, se přesunuli do prostoru u vstupů do podzemí. Vyjádřili naději, že jim radnice pomůže vybudovat skatepark, kde by nebyli na obtíž pěším návštěvníkům Letenských sadů.

Podle odboru komunikace MČ Praha 7 je pro Prahu 7 prioritou maximální bezpečnost návštěvníků Letenských sadů, zároveň bude městská část usilovat o to, aby hlavní město zrealizovalo podepření objektu co nejdříve, aby se Pražanům brzy vrátila oblíbená vyhlídka.

Do konce roku má Praha zpracovat staticky znalecký posudek a budou provedeny zátěžové zkoušky, v návaznosti na to se bude rozhodovat o dalších opatřeních a dlouhodobém zabezpečení objektu.