Populaci živých krokodýlů, kajmanů a aligátorů byste asi jistě hledali v pražské Zoo. Pokud se však chcete seznámit s těmito zajímavými přežívajícími fosíliemi, včetně těch, jejichž populace ve volné přírodě nedosahuje ani 150 jedinců, vydejte se s dětmi, nebo vnoučaty do pražských Holešovic. Jen pár kroků od nové holešovické pobočky Městské knihovny v Praze, v ulici Tusarova 39 sídlí největší krokodýlí Zoo v Česku.

Cílem projektu není nabídnout jen prostý pohled na živá zvířata, ale prostřednictvím kvalifikovaných průvodců, kteří návštěvníky provázejí, se seznámit s běžně nepublikovanými zajímavostmi ze života krokodýlů. A také odhalit stále nově objevované poznatky, které nám přežívající současníci dinosaurů odhalují jen krůček po krůčku.

Pro děti je připravený útulný dětský koutek s posezením, kde si mohou namalovat vlastní, nebo vybarvit hotové obrázky krokodýlků a svá dílka vystavit na obrázkové zdi.

Krokodýlí Zoo Praha je otevřena šest dní v týdnu. V úterý, středu a pátek od 11 do 18 hodiny, ve čtvrtek od 13.00 do 19.30, o víkendech od 10. do 18. hodiny. Oblíbené moderované krmení krokodýlů probíhá každý čtvrtek od 18. hodiny, v sobotu a v neděli vždy v 10.30 a 14.00.