8. května 2023 v 18:15 otevře své dveře dokořán hudbě sídlo společnosti WPP na Bubenské 1 v Praze 7. Pod taktovkou Þórðura Sigurðarsona zde od 19 h vystoupí více než 60 mužských hlasů úspěšného islandského sboru Karlakór Kjalnesinga. Ten se pyšní titulem výherců Cornwallského mezinárodního festivalu mužských sborů.

Program této početné družiny zpívajících Islanďanů doplní podmanivý hlas jejich krajanky, mezzosopranistky Arnheiður Eiríksdóttir. Ta je českému publiku známa jako sólistka Národního divadla v Praze. O klavírní doprovod se postará přední český klavírista Ahmad Hedar.

Zazní nejen islandské oblíbené sborové písně

Diváci uslyší nejoblíbenější písně pro mužské sbory v islandštině, jak od islandských, tak dalších zahraničních skladatelů. Část programu bude patřit již zmíněné mezzosopranistce Arnheiður Eiríksdóttir, která zapěje písně výhradně islandských skladatelů.


Ceněná islandská spisovatelka Audur Ava Ólafsdóttir vystoupila v DOXu


Atmosféru koncertu umocní prostor vstupní haly ikonického prvorepublikového paláce bývalých Elektrických podniků, který byl slavnostně otevřen u příležitosti narozenin T. G. Masaryka v roce 1935. Tento funkcionalistický skvost je dílem návrhu Adolfa Benše a Josefa Kříže.

Pořadatelé koncertu mají na svědomí již osvěžující letní festival výjimečných mladých talentů klasické hudby na zahradě Werichovy vily pod názvem Klasika u Wericha.

Vstupenky na „Mužský sbor Karlakór Kjalnesinga & Arnheiður Eiríksdóttir“ jsou k dispozici v předprodeji na goout.net a na místě.

Úvodní foto: Karlakór Kjalnesinga