Přijďte načerpat poklidnou předvánoční atmosféru do Holešovické tržnice, která nabízí provoněný Advent, klidné nákupy i prostor pro rozjímání a setkání s vašimi blízkými.

Každý čtvrtek od 18.00 hodin až do Vánoc se můžete těšit na promítání oblíbených vánočních klasik jako Láska nebeská nebo Sám doma. Zahřeje vás vynikající svařák z vinařství Kubík připravený z poctivých ingrediencí, nebo domácí mošty i medovina.

Kvalitní potraviny, stromeček i kapr v Hale 22

Hala 22 jako vždy nabídne kvalitní potraviny na předvánoční stůl a chybět nebude ani několik stánků s milými maličkostmi pod stromeček. Od druhé poloviny prosince si můžete přijít do areálu také pro svůj vánoční stromek z českých lesů a kapra. Holešovická tržnice přináší klid a pohodu pro všechny, kdo milují Vánoce ve své skutečné podstatě.

Film & svařák každý čtvrtek až do Vánoc

Klidný, voňavý a tradiční, takový je adventní čas v Holešovické tržnici, který přinese venkovní promítání klasických vánočních filmů každý čtvrtek od 1.12. až do 22.12. Atmosféru doladí skořicí provoněné drobné nákupy u stánků s produkty malých českých výrobců a dodavatelů.

Hala 22, která je každý čtvrtek otevřená až do 19:00, je nově ustrojená do svátečního hávu. Výzdoba, kterou navrhla mladá designérka a umělkyně Julie Slauka, odkazuje k českým tradicím. Je však pojata velmi moderně. Visí zde téměř metroví kapři, slunce a další symboly lidových tradic upečené z vizovického těsta. Vytvořili je mistři přímo v místní pekárně Slovenské delikatesy. Přijďte se přesvědčit.

Hala 22 Holešovická tržnice

„Vánoční čas si spojujeme s poklidnou atmosférou a bezstarostným časem stráveným s rodinou. Často ale znamenají spíš stres, jak stihnout všechny přípravy, dárky a vše ostatní. Chtěli bychom, aby Advent v Tržnici nabízel možnost zastavit se a zapomenout na starosti s přípravami a získat trochu času pro sebe.

Proto jsme na každý čtvrtek v prosinci připravili sérii Svařák & Film – možnost setkat se s přáteli a podívat se u teplého nápoje na některou z vánočních filmových klasik, “ říká Michal Tošovský, programový ředitel Holešovické tržnice.


Pražská tržnice mění název a má novou vizuální identitu


Čtvrteční filmy pro celou rodinu

Výběr filmů je každý čtvrtek zacílen na dospělé i děti, posezení na vánočně laděném korzu kolem Haly 22 doplní deky a ohřevné hřiby v kombinaci s prodejem teplých nápojů a občerstvením, v nabídce budou samozřejmě alko i nealko nápoje a masové i vegetariánské dobroty.

Zahřeje dobré pití i jídlo

Vinařství Kubík nabídne každý čtvrtek bílý a červený Poctivý Svařák z Velkých Bílovic. Horký nealkoholický mošt si pak mohou návštěvníci vychutnat od českého pěstitele z Tuchoraze ze za studena lisovaných jablek bez přidaného cukru. Zahřeje i horkoá medovina od pana Slámy z Chlístova na Havlíčkobrodsku, která je bez přidaného lihu a koření. Jen čistě přírodní.

Jídlo zajistí Fantova rybárna s jejich oblíbenou rybí polévkou a kapřími specialitami. A chybět samozřejmě nemůže ani lahodná káva, pro děti kakao a horká čokoláda a pro všechny mlsné jazýčky popcorn různých příchutí nebo sladká tečka na závěr – linecká srdíčka a brownies.

Nákup na sváteční stůl bez stresu

Nákupy na vánoční stůl tak trochu jinak – denně čerstvě a čtvrtky prodlouženě
Bez davů a tlačení obřích košů můžete v klidu nakoupit v Hale 22, která má každý čtvrtek prodlouženou otevírací dobu do 19.00 hodin.

Stejně jako po celý rok zde najdete kvalitní suroviny od českých farmářů a dalších českých i zahraničních prověřených dodavatelů. Čerstvé ovoce a zelenina, ryby, sýry, uzeniny, domácí vejce, mléko, máslo i pečivo. I exotické ingredience. Vše v poklidu nakoupíte na vánoční svátky s úsměvem od místních prodávajících.

SVAŘÁK & FILM: Vánoční filmové klasiky v Holešovické tržnici

Kdy:

  • 1., 8., 15., 22. prosince 2022 (každý čtvrtek až do Vánoc)
  • 1. 12. Sám doma
  • 8. 12. Grinch
  • 15. 12. Láska nebeská
  • 22. 12. Ukradené Vánoce Tima Burtona

Kde: Nový plácek u vstupu do areálu z Jateční ulice poblíž Haly 22 (u dočasné zastávky autobusu Holešovická tržnice)

● Od 16. 12. zahájení prodeje vánočních stromků.

● Od 21. 12 zahájení prodeje vánočních kaprů.

● Hala 22 – každý čtvrtek otevřeno do 19.00 hodin (běžně každý všední den do 17.00hod., v sobotu do 14.00 hod., neděle zavřeno).

Autorka: Linda Antony
Foto: Ari Lieberman