Na základě rozhodnutí vlády České republiky se od 12. dubna 2021 Botanická zahrada hl. m. Prahy opět otevře pro veřejnost. A ta se má na co těšit. Barvami hýří Ornamentální zahrada, v Japonské zahradě kvete magnolie a slivoně, v oblasti Horní zahrady čeká kvetoucí jarní háj.

Při procházce venkovními expozicemi se návštěvníci mohou zastavit u okénka bistra nebo zakoupit místní víno z vinice sv. Kláry. Tropický skleník Fata Morgana zatím zůstává v rámci protiepidemických opatření uzavřený.

Areál Botanické zahrady hl. m. Prahy byl na základě nařízení vlády České republiky uzavřený od 18. prosince 2020. Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy nynější vládní rozhodnutí vítá. Těší se na vracející se návštěvníky areálu zahrady právě v jarním období, kdy zahrada rozkvétá do krásy.

Množství návštěvníků venkovních expozic zahrady bude monitorováno a v případě potřeby regulováno dle současných nařízení. Pro vstup do venkovních expozic bude možné využít pouze hlavní vchody, samoobslužné brány budou prozatím mimo provoz.

„Všechny skleníky, včetně Fata Morgany, bohužel zatím zůstanou uzavřené“ uvedl ředitel Černý.

Zahrada v plné jarní kráse

Díky rozvolňování protiepidemických opatření, o kterém rozhodla vláda České republiky s platností od 12. dubna, si zájemci užijí procházku rozlehlým areálem plným vzácných rostlin z celého světa. Jarní květy je budou vítat všude. V Ornamentální zahradě kvetou jarní cibuloviny a další jarní byliny, Japonskou zahradu krášlí rozkvétající magnolie a slivoně, na květ se připravují i rododenrony a sakury.

V tomto prostředí překvapí také několik vystavených bonsají. V Horní zahradě v expozici stínomilných rostlin zase návštěvníky potěší kvetoucí hajničky a cibuloviny a u Pivoňové louky také kvetoucí magnolie.


Vinobraní v trojské botanické zahradě nabízelo vlastní vína

Vinobraní v trojské botanické zahradě nabízelo vlastní vína

Botanická otevřená až do 19 hodin

Do zahrady lze vstupovat pouze hlavními vchody, které budou od pondělí 12. dubna otevřené denně od 9.00 do 19.00 hodin. Samoobslužné turnikety budou mimo provoz. Pro návštěvníky se otevře výdejní okénko rostlinného bistra Botanická na talíři a od 17. dubna také okénko vinotéky na vinici sv. Kláry.

Vstupenky je možné zakoupit přímo v pokladnách, s ohlednem na komfort
návštěvníků však botanická zahrada doporučuje zakoupit vstupenky on-line prostřednictvím webových stránek www.botanicka.cz. On-line prodej vstupenek bude otevřen od půlnoci 11. dubna. Provoz botanické zahrady se bude řídit aktuálně platnými pravidly.

Zdroj a foto: TZ Botanická zahrada hl. m. Prahy