Studenti VOŠ CR A MOS v Praze 7 Vás srdečně zvou na dvoudenní výlet do Lužického šestiměstí. Nádherné území, které dnes patří našim dvěma sousedům, které v dřívějších dobách patřilo útvaru Země Koruny české.

Bylo založeno naším nejznámějším panovníkem Karlem IV. Na našem dvoudenním zájezdu navštívíme tato nádherná města Žitavu, Lubaň, Zhořelec, Lobavu a Kamenec. V těchto městech se budeme kochat místní architekturou, která se nachází jen v našem pohraničí, historickým perlám, pověstem a příběhům, které jsou z různých období historie.

Sraz: 3. 4. 2020 v 7:30 Autobusová zastávka Vltavská
Odjezd: 3. 4. 2020 v 8:00
Návrat: 4. 4. 2020 v 18:00

Místenka: (Autobus) = 540 Kč
Cena je pouze na přímé náklady na výletu nijak nevyděláváme.

Ubytování: Pension Picobello Zhořelec.
Možnosti ubytování: Ceny jsou uvedené pro jednu osobu
Jednolůžkový = 32 €
Dvoulůžkový = 23,50 €
Třílůžkový = 21 €
Čtyřlůžkový = 18 €

REZERVACE MÍSTA V AUTOBUSU NA ČÍSLE +420 721 304 855
Těšíme se na Vás. Pojeďte s námi

.

Cestovatelské přednášky zdarma

Nehmotné památky UNESCO v Rakousku

Zavítejte na strhující přednášku o nehmotných památkách v Rakousku. Dozvíte se o památkách na seznamu světového dědictví UNESCO i o jiných tradicích a řemeslech z této země. Řekneme si o vzniku těchto památek, i o jejich vývoji staletími. Zjistíte také, jaké nehmotné památky s Rakouskem sdílíme, a jaké jsou pro tuto zemi jedinečné. Tak neváhejte, a přijďte na přednášku. Těší se na vás a zve vás Antonín Hotový

Začátek 10. 2. 2020 ve 14:30.
Konferenční místnost školy (VOŠ CR, Letohradská 1, vstup z ulice Františka Křížka)
PŘEDNÁŠKA JE ZDARMA
PŘIHLÁŠENÍ NA ČÍSLE +420 777 535 990

.
Dobrodošli aneb zažijte Jadran jinak

Student VOŠ CR Vás zve na cestovatelskou přednášku na téma Chorvatsko. Přijďte se dozvědět zajímavé informace o zemi, kterou všichni znáte, protože jste tam buď byli, nebo o ní slyšíte každý rok v televizi. Každoročně patří z pohledu českých turistů ke stálici, která se umísťuje mezi první nejnavštěvovanější destinace v hlavní sezóně. Řeč je o Chorvatsku, které je cílem našich turistů hlavně díky svému čistému Jaderskému moři.

Přednáška Vám ukáže tuto zemi úplně jinak. Nevyrazíme klasicky jen na jedno místo jako klasický turista, který do Chorvatska míří. Ale na jednotlivá místa, tak, že poznáme všechny části Chorvatska. Ať už Kravner, Dalmácii nebo Istrii.

Některé poznáte a vzpomenete si na tu krásu například Diokleciánův palác ve Splitu. O některých jiných jste možná nikdy neslyšeli, například Daruvar.

Další zvláštností našeho virtuálního zájezdu bude dopravní prostředek. Namísto auta pojedeme na motorce. Proto budeme projíždět i nádhernými silnicemi, které turista v autě nikdy neprojede.

Těší se na Vás student VOŠ CR Martin Hrůza.

Začátek 16. 3. 2020 14:30.
Konferenční místnost školy (VOŠ CR, Letohradská 1, vstup z ulice Františka Křížka)
Přednáška je ZDARMA
PŘIHLÁŠENÍ NA ČÍSLE +420 721 304 855

Autor: Martin Hrůza

Čtěte také

Když do Moldavska, tak v době vinobraní

Výlet do Milovic za divokými koni, zubry a pratury

Výlet na rozhlednu Doubravku