I v době, kdy jsou kinosály zavřené, mají filmoví fanoušci možnost zhlédnout kvalitní a pečlivě vybrané snímky a při tom podpořit svá oblíbená kina. Původní česká online videopůjčovna Aerovod, jejíž katalog obsahuje tituly prověřené plátnem kin Aero, Bio Oko, Světozor, Bio Central a Univerzitní kino Scala, nabízí přes 400 snímků a svou nabídku rozšiřuje každým týdnem.

Diváci, kterým chybí sdílený zážitek ze sledování filmu, se pak mohou každý večer setkávat ve virtuálním kinosále projektu Moje kino LIVE. Ten zprostředkovává atmosféru kina se vším, co k němu patří. Projekce začínají v pevně stanovený čas a jsou doplněny odbornými úvody, zajímavostmi o filmu, ruchy z kina i chatem, na kterém diváci mohou sdílet své zážitky. Kromě filmových projekcí nabízí Moje kino LIVE i speciální přednášky a další originální obsahy – v pondělí 26. října se například uskuteční interaktivní přednáška o vztazích a komunikaci Terapie sdílením LIVE.

Nejsledovanějším filmem na Aerovodu je aktuálně V síti Víta Klusáka a Barbory Chalupové

Aerovodu vládne V síti, chystá se Proxima i Meky
Online videopůjčovna Aerovod, provozována filmovou distribuční společností Aerofilms, aktuálně nabízí přes 400 titulů. Většina katalogu Aerovodu je dostupná v rámci předplatného, které stojí 150 Kč měsíčně, filmy lze také za poplatek několika desetikorun streamovat či stahovat jednotlivě. Pro usnadnění výběru ideálního snímku jsou pro diváky na Aerovodu připraveny tematické kolekce a výběry významných osobností nejen ze světa filmu.

„Podobně jako na jaře se i nyní pozornost filmových fanoušků a návštěvníků kin přesunuje do online prostředí. Vnímáme to jako další příležitost pro naši filmotéku a již nyní sledujeme příliv nových diváků. K tomu přispělo také online zveřejnění nejúspěšnějšího českého dokumentárního filmu všech dob V síti, který je u nás k vidění ve verzi přístupné od 15 let. Podobně jako na jaře přetrvává divácký zájem o komedie. Již od zítřka si diváci budou moci pustit snímek Proxima s Evou Green v životní roli astronautky a matky, čeká nás Příběh Tantry, dokumentární film o fotografovi Helmutu Newtonovi nebo snímek Meky o populárním zpěvákovi Miroslavu Žbirkovi,“ říká Hana Kijonka z distribuční společnosti Aerofilms.

Více informací najdete na www.aerovod.cz.

Moje kino LIVE se vrací
Projekt Moje kino LIVE vznikl v polovině března jako odpověď na uzavření kin spojené s pandemií koronaviru. Iniciovala ho spřátelená kina Aero, Bio Oko, Světozor a Přítomnost z Prahy, Bio Central z Hradce Králové a Univerzitní kino Scala z Brna. V průběhu jara se ve virtuálním kinosále uskutečnilo přes 70 projekcí, kterých se zúčastnilo více než 15 000 diváků.

„Přestože projekt Moje kino LIVE vzniknul jako reakce na korona krizi, vizí je, aby fungoval i do budoucna. Tento formát má a bude mít své diváky. Provoz jsme přes prázdniny připravovali a odstartovali ho projekcí filmu V síti 3. října. Nicméně od pondělí 12. října se vracíme ke každodenním projekcím, standardně od 20:30 startuje film a již od 20:00 pak chat pro diváky, kteří si mohou před filmem popovídat,“ říká koordinátorka projektu Petra Špačková.

Základní vstupné na běžné filmy je stanoveno na 100 Kč, ti, kteří chtějí v nelehké době podpořit své oblíbené kino, mohou přispět i částkou vyšší. Stream tak není jen příjemným programem na večer, ale je i plnohodnotnou podporou kamenných kin.

„Moje kino LIVE přináší divákům do jejich domovů pestrý výběr filmů, je ale také velmi cenným místem pro filmové distributory – mohou tu své snímky sdílet s publikem a na chatu sledovat jejich bezprostřední reakce,“ dodává Petra Špačková a zve na novinky v programu: „V pondělí 19. 10. promítneme vizuálně strhující drama Vysoká dívka, ve čtvrtek 22. 10. nás čeká projekce na Oscara nominovaného polského snímku Corpus Christi. V sobotu 24. 10. se pak diváci mohou těšit na poetikou amerického nezávislého filmu provoněný The Peanut Butter Falcon. Kromě filmových projekcí potěšíme také fanoušky projektu Ester a Josefiny – v úterý 26. 10. jim zprostředkujeme Terapii sdílením LIVE. Streamovat se bude navíc z našeho letenského kina Bio Oko.“

Předprodej vstupenek probíhá přes portál GoOut. Více o projektu na www.mojekinolive.cz.