Po náročných rekonstrukcích byl v pondělí 25. června 2018 za přítomnosti modelky a moderátorky TV NOVA Petry Svoboda, bývalého nájemníka pana Karla Mrzílka a dalších hostů, slavnostně zahájen provoz strážního domku železničního tunelu ve Stromovce.

Dům připomínající alpské horské stavby, stojí nad železničním tunelem na trati mezi Bubny a Dejvicemi. Byl postaven nad nejstarším železničním tunelem v Praze z roku 1868. S tunelem ho spojovalo dnes už zrušené schodiště. Pozdější zdokonalení zabezpečovací techniky umožnilo zrušit strážní službu a změnit strážní domek na běžný obytný objekt.

Jedním z mála šťastných který v domku 15 let bydlel, byl spolupracovník naší redakce pan Karel Mrzílek, který pracoval v Planetáriu.

Spolupracovník redakce www.tvpraha7.cz Karel Mrzílek který ve strážním domku železničního tunelu bydlel, zde v srpnu 1968 zažil i okupaci Československa. O této době, kdy mu zde sousedy dělali nezvaní ozbrojení hosté ze Sovětského svazu, vypráví v následujícím videu

Podle sdělení Terezy Kulhánkové ředitelky komunitního centra a sociálního podniku neziskové společnosti Domus vitae která bude domek provozovat, bude tento krásný historický skvost sloužit zejména seniorům. Ti zde mohou využívat nejen praktické služby opraváře všeho možného, sami si v přilehlé dílně provádět drobné opravy, nebo využít službu donášky nákupů a dalších pomocných služeb. Část služeb bude od příštího roku dotovat také MČ Praha 7 Finance získá od magistrátu hl. m. Prahy, která projekt zaštiťuje.