Divadelní spolek Ty-já-tr z Prahy 7 pořádá každoročně v letních školních prázdninách netradiční tábor pro děti. Po vzoru starých komediantů putují členové souborů od vesnice k vesnici. Cestují křížem krážem s povozem taženým dvěma huculskými koňmi a hrají divadlo. V některých představeních se v roli herců představují i samotní koně

Byl to nápad Radky Tesárkové, která již před mnoha lety začala pracovat s dětmi městského obvodu Praha 7. Akci pořádá Divadelní spolek Ty-já-tr ve spolupráci s Hucul Clubem Zmrzlík Praha, Rančem B a Ježkovým mlýnem pod záštitou Městské části Praha 7.

V létě 2018 pořádal Spolek již dvacátou akci, herci tentokrát putovali s huculem po Kokořínsku. Vybrané vstupné věnovali ve prospěch Centra LOCIKA, které pomáhá dětem zažívajícím domácí násilí. Jedno představení toho roku navštívila i kamera tvpraha7.cz.

Vybrané peníze byly použity na vybavení nových terapeutických a arteterapeutických místností. Centrum LOCIKA mělo v srpnu mít nové prostory a bude zvyšovat kapacitu centra.

Také letos se herci vydají na divadelní pouť a to i přesto, že samotný soubor nemá ani korunu nazbyt. Kostýmy a kulisy si připravují herci vlastními silami a o nějakém honoráři samozřejmě vůbec nemůže být řeč.

Potkat je můžete v termínu od 11. do 21. července, letos také na Kokořínsku. Tato oblast patří tradičně k oblíbeným turistickým destinacím, rozhodně totiž má co nabídnout. Namátkou můžeme zmínit malebnou přírodu s dech beroucími výhledy, zajímavé skalní útvary, kaňonovitá údolí, překrásná jezírka nebo největší a nejromantičtější dominantu – hrad Kokořín. To vše jsou kulisy pro divadelní představení jako stvořené. Pozadu však nezůstává ani, pokud jde o kulturní či historické památky nebo o možnosti rekreačního vyžití. Nuda tady proto rozhodně nehrozí.

Letos výtěžek z dobrovolného vstupného, které se vybírá do klobouku, putuje na konto organizace Helppes. Ta pomáhá osobám se zdravotním postižením integrovat se do společnosti a kolektivu. Jejím prostřednictvím se na jejich lepším životě můžete podílet také vy. Pomáhat má smysl.

■ Podpořit dobrou věc zde